+90 532 559 23 89

MANTARHANE NEMLENDİRME CİHAZLARI

Mantar yetiştiriciliğinde mantarlar yaklaşık % 80 ila %90 civarında neme ihtiyaç duyar. Mantarların gelişebilmesi için çok miktarda su kaybı oluşmaktadır. Bu kaybedilen su sayesinde kurumaması için ULV  sistem devreye girerek hassas şekilde yapılabilen micron ayarı sayesinde  istenilen mikron ile  nemlendirme, mantarların kurumasına engel olunabilmektedir.

TAVUK KÜMESLERİNDE ULV

ULV tüm bakteriyel ve viral hastalıkların kümesten yok edilmesini ve en etkili dezenfeksiyonu sağlayarak, kümeslerdeki başarı oranını yükseltiyor.

Hava dezenfeksiyonu, nemin dengelenmesi ve belli periyotlarda soğutmaya yardımcı olmaktadır. Oluşan aerosol sis sayesinde, gözle görülemeyen canlıları (mikropları) yok eder.

ÇEVRE SAĞLIĞI İLAÇLARI

Çevreye yönelik hizmetlerin amacı,çevremizde sağlıgı olumsuz etkileyen biolojik,fizik ve kimyasal etkenleri yok ederek veya kişileri etkilemesini önleyerek çevreyi olumlu hale getirmektedir.Bu hizmetlere çevre sağlığı hizmetleri denir.Sanitasyon,hijyen terimleride eş anlamda kullanılmaktadır.

DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon, cansız maddeler üzerinde bulunan hastalık yapıcı diğer adıyla da patojen mikroorganizmaların yok edilmesidir. Bir diğer ifadeyle dezenfeksiyon ile bir cisim hastalık yapıcı etkenlerden arındırılır. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Bakteri sporları dezenfeksiyon düzeyine göre azalır. Dezenfektanlar ancak uzun süreli tesir yaptıklarında ve ileri düzeyli olanları kullanıldığında sporları öldürebilir.

© Copyright 2017 Firma Adı Tüm hakları saklıdır.